flag-english.gif

Kompiuterio garso plokštė, kolonėlės (garsintuvai)  - kaip pasirinkti, naudoti

- Kaip rinktis kompiuterį ;

Pirkdami naują kompiuterį, žmonės dažniausiai negaili pinigų galingam procesoriui ar naujausiai grafikos plokštei, tačiau į audiosistemą labai dažnai žiūri labai atsainiai, pamiršdami, jog tokiu atveju apie kokybišką garsą negali būti nė kalbos. Tai ypač bus juntama žaidžiant naujausius žaidimus ar žiūrint filmus, prisodrintus įvairiausių garso efektų. Naudojant paprasčiausias plastmasines kolonėles pajusti muzikos ar efektų privalumus tiesiog neįmanoma. Norint mėgautis aukštos kokybės garsu būtina įsigyti bent trijų dalių kolonėles su žemųjų dažnių skleistuvu (subwoofer), nes praktika rodo, kad dvi kolonėlės (su kai kuriomis išimtimis) neišduoda labai kokybiško garso. Jų praktiškai užtenka žaidimams, televizijos programoms, tačiau muzikai ir DVD filmams reikia kokybiškesnių.  

Iš esmės prie kompiuterio galima pajungti ir hifi aparatūrą,  reikia imti pvz. ARCAM DAC ar panašų digital to audio konverterį su USB jungtimi, per optinį kabelį pajungti prie hifi stiprintuvo, o jau nuo jo jungiame reikiamą kolonėlių komplektą, ar stereo, 2.1 ar namų kino 5.1 ar 7.1 ar kitus variantus.  Tokių būdu tiesiai iš kompiuterio klausysit flac/wav/ape garso įrašus per hifi aparatūrą.

Pirkdami garso kolonėles / garsintuvus, atsižvelkite į:
Atkuriamo garso kokybę. Gera akustikos sistema turėtų atkurti visiškai neiškraipytus aukšto dažnio garsus net esant stipriausiam garsui. Vidutinio dažnio garsai turi būti neprislopinti, o žemo dažnio garsai – žemi ir smūginiai. Visų dažnių garsai turi būti subalansuoti.
Selektyvumą. Klausydami muzikos turite girdėti atlikėjų instrumentus. Tai labai priklauso nuo bosinio garsintuvo, atkuriančio žemųjų dažnių garsus, ir kitų garsintuvų vietos patalpoje.
Galią. Akustikos sistemą rinkitės ne pagal dažnai gamintojų nurodomą didžiausią momentinę galią, op pagal vidutinę galią, kuri yra gerokai mažesnė už didžiausią.
Konstrukciją. Sistema turi būti tokios konstrukcijos, kad džiugintų akį ir ją būtų patogu įrengti numatytoje patalpoje. Taip pat nereikia pamiršti ir kištukų skaičiaus. Pavyzdžiui 2 arba 3.1 sistemoms užtenka vieno lizdo audioploštėje, tačiau 4.1, 5.1 ir kitoms reikia daugiau. Tad jei jųsų kompiuteryje nėra pakankamai lizdų, vadinasi reikia pasirūpinti garso plokšte, tinkama jūsų pasirinktoms kolonėlėms.

Perkant geresnės kokybės kolonėles, reikės ir atskiros garso plokštės. Paprasčiausia kainuoja kelias dešimtis litų, tačiau norint gauti tikrai kokybišką garsą, būtina įsigyti geresnių parametrų gaminį. Neabejotini rinkos lyderiai Lietuvoje yra "Creative Labs" ir "Altec" kompanijos, gaminančios beveik vien aukščiausios kokybės gaminius. Platus jų asortimentas patenkina daugelio vartotojų skonį. Jei vartotojas nori kokybės, tai rekomendauojama įsigyti "Creative" garso plokštę, kad gauti geriausius rezultatus. Nors per pastaruosius metus į pagrindines plokštes integruotų audioplokščių kokybė pastebimai pagerėjo. Dauguma vartotojų bus patenkinti garsu, tačiau melomanams reikės kitko – labiau kokybiškesnio...Nereikia pamiršti ir apie pačių kolonėlių ir įrašo kokybę. Klausantis MP3 failų, garso kokybė bus mažesnė, nei originalaus audio CD.

Detalių kainos yra http://www.deze.lt  arba http://www.mazakaina.lt svetainėse. 

Dėl pirkimo rašykite sales@matrix.lt .
Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt , arba
skambinkite tel. +370-677-78814 (serviso vadovas).

Copyright MATRIX, UAB 2007-2012