flag-english.gif

Kompiuterio optinis įrenginys CD, DVD, BluRay  - kaip pasirinkti, naudoti

- Kompiuterio pirkimas ;

Pastaraisiais metais CD-R įrašymo sparta padidėjo daugiau nei 100%. Naujas CD-RW tikrai padidins sistemos našumą. Patį naujausią CD-RW galite įdiegti ir į senesnius kompiuterius be jokių problemų. Kuo didesnė įrenginio sparta, tuo greičiau galite atlikti darbus. Naujausi CD-RW įrenginiai gali įrašinėti net 52x greičiu. Daugelis tokių įrenginių net 4 kartus veikia greičiau, jei jie prijungti prie kompiuterio sparčiąja USB 2.0 sąsaja. CD-RW įrenginių rinka jaupasiekė didžiausios spartos ribą, todėl įrašymo spartos didinimas neturi labai didelės įtakos. Įrenginio pasirinkimą daugiausiai lemia kaina, diskinio kaupiklio sąsaja ir drauge su juo pateikiama programinė įranga, mat dažnai tas pats mechanizmas į skirtingų gamintojų siūlomus įrenginius. Pagrindinės savybės
CD-R įrašymo sparta. CD-RW skaitymo ir rašymo sparta apibūdinama X įverčiais . Paprastai ant pakuotės nurodyta sparta yra ne vidutinė, o didžiausia skaitymo ir rašymo. Šiuo metu rinkoje sparčiausi įrenginiai gali įrašyti vienkartinius CD-R iki 52x sparta. Toliau įrašymo sparta gali ir iš viso nedidėti. Iki tiek padidinus greitį kompakto įrašymo laikas sutrumpės tik keliolika sekundžių. Jei įsigysite patį sparčiausią įrenginį, kišenė neištuštės, o diską įrašysite labai greitai. Bandymų rezultatai rodo, kad 48x įrenginiai diskus įrašos apie 22 proc. greičiau nei senesni 40x, o jų kaina beveik nesiskirai.

CD-RW įrašymo sparta. CD-RW įrašymo sparta didėja ne taip greitai, kaip CD-R, šiuo metu ji siekia 24x. Jų kaina dvigubai didesnė už vienkartinius, tačiau į juos galima perrašyti apie 1000 kartų. Tai labai patogu nešiojant informaciją iš vienos vietos į kitą ar saugoti atsargines kopijas.
CD-ROM skaitymo sparta. Sparčiausi įrenginiai gali skaityti CD-ROM diskus 48x sparta, tačiau bandymų rezultatai rodo, jog įrenginių, kurių sparta nurodoma 48x , našumas yra kitoks, nei įrašant CD-R ar CD-RW. Kai kuriais atvejais 48x spartos CD-ROM įrenginiai dirba lėčiau nei 40x.

Buferio talpa. Šiuo metu daugiausiai naudojami įrenginiai su 2 MB buferiu, ankstesniuose jis buvo 4 ar 8 MB dydžio. Jo funkcija yra užtikrinti, kad duomenys būtų įrašyti į diską nuosekliai ir be pertraukų. Buferio dydžio sumažėjimą lėmė naujos technologijos, užtikrinančios pakankamą duoemnų srautą rašymo metu.
Sąsaja. Vidiniai CD-RW yra patys pigiausi, juos įdiegti visiškai paprasta. Tie, kurie pri kompiuterio gali jungtis “FireWire” arba USB jungtimis kainuoja brangiau. Jei USB 2.0 prijungsite prie USB 1.1 prievado, sąsajos ribos duomenų spartą, CD-R bei CD-RW diskaibus įrašyti 4x greičiu.
Programinė įranga. CD įrašymo ir paketinio duomenų įrašymo programinė įranga pateikiama su visais įrenginiais, tačiau kai kurios yra galingesnės, o kai kurios paprastesnės naudoti.

Turbūt ne kiekvienas vartotojas pagalvojo, kad kompaktinio disko pasirinkimas gali lemti įrašytų domenų kokybę, kad ir su labai geru įrašančiu įrenginiu duomenis perkėlus į prastą kompaktinį diską, galimybė prarasti duomenis didesnė, nei įrašius į kokybiškesnį. Turbūt geriausią kainos ir kokybės santykį turi “Verbatim”. Taip pat nereikia pamiršti, jog įrašius diską didžiausiu greičiu, jo gali nenuskaityti seniau pagaminti įrenginiai, bet tai nėra taisyklė, tai tik keletas išimčių. Įrašinėjant mažesniu greičiu tikimybė, kad bus įrašyta su klaidomis yra mažesnė. Dar vienas optinių įrenginių parametras – sugebėjimas nuskaityti pažeistus diskus. Garsesnių kompnijų gaminiai gali be problemų nuskaityti pažeistus diskus, nes jie tokiose vietose pristabdo nuskaitymo greitį, bando tai padaryti kelis kartus ir t.t., ko negalima pasakyti apie pačius pigiausius CD-ROM, CD-R, CD-RW įrenginius.

Detalių kainos yra http://www.deze.lt  arba http://www.mazakaina.lt svetainėse. 

Dėl pirkimo rašykite sales@matrix.lt

Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt , arba
skambinkite tel. +370-677-78814 (serviso vadovas).

Copyright MATRIX, UAB 2007-2012