flag-english.gif

Kompiuterio atmintinė (ram)  - kaip pasirinkti, naudoti

- Kaip rinktis kompiuterį ;

RDRAM rodo geriausius rezultatus, tačiau jis yra ir brangiausias. Šiuo metu labiausiai išplito pigesni DDR2 ir DDR3 atminties tipai. Video plokštėse naudojami jau ir DDR5 atminties tipai (DDR3 jau senai buvo naudojami). Beje iš esmės paėmus, GPU nelabai kuo skiriasi nuo CPU - jis irgi turi savo atmintį, būna iki ~200 branduolių (nVidia modeliai). Tiek kad paprastai būna greitesni.

Darbinė atmintis (Random Access Memory, RAM) – labai svarbi kompiuterio dalis: joje laikoma operacinė sistema, veikiančios programos ir atidaryti programų duomenų failai. Šiandien yra trys dažniausiai naudojamos atminties rūšys: SDRAM, RDRAM ir DDRAM. Paleidus mėgstamiausią vaizdo redagavimo programą, 3D šaudyklę arba kitą programinę įrangą, programos instrukcijos ir duomenys perkraunami į RAM. Kompiuteris su daugiau atminties vienu metu gali dirbti su keletu programų, didesniais duomenų failais (pavyzdžiui sudėtingos grafikos vaizdais) ir iš esmės pasižymi geresne sistemos sparta. Kokio kiekio ir tipo atminties jums reikia?

Paleisti “Windows XP” teoriškai reikia bent 128 MB atminties, bet ši sistema didžiausią greitį pasiekia esant 256 MB. Mažiausias “Windows 2000” atminties kiekis – 64 MB, bet ši sistema visiškai atsiskleistų esant 128 MB ir daugiau. “Windows 98” ir “Windows Milenium” veiks, kai atminties bus 32 MB, bet reikės ne mažiau kaip 64 MB tinkamai spartai ir 128 MB arba daugiau – puikiai. “Linux” vartotojams reikės ne mažiau kaip 48 – 64 MB (tai priklauso nuo versijos), bet akivaizdu, kad daugiau naudos turės iš 128 MB. Windows Vista reikalauja jau apie 3-4GB operatyvinės atmninties. Windows 7 turėtų mažiau naudoti, bet manome apie 2GB vis tiek reiktų, tuo labiau kad atmintis dabar labai pigi.

Žinoma, OS yra bevertė be taikomųjų programų, tad jums taip pat reikės nemažai atminties visoms programoms, su kuriomis žadate dirbti vienu metu, pakrauti. “Microsoft Word” arba “Excel” paprastai reikia apie 32 MB atminties (kiekvienai). Jei norite dirbti vienu metu su keliomis programomis, jums reikės pridėti tiek atminties, kiek būtų sudėjus minimalius šių progrmaų reikalavimus atminčiai. Sudėtingesni darbai reikalauja daugiau atminties. Reikia atminti, kad “Windows” taip pat naudoja virtualią atmintį – kaip swap atmintį kietajame diske. Esant operatyviosios atminties stygiui, visa kompiuterio sparta bus prastesnė.

Kai kalbama apie atmintį, verta prisiminti vieną taisyklę: kuo jos daugiau, tuo geriau. Kompiuterio, skirto darbui su “Office” tipo programomis, operatyviosios atmintinės talpa turėtų siekti bent jau 256 arba 512 MB, žaidimams – 1Gb arba iki 4Gb, o vaizdams ar fotonuotraukoms apdoroti – 1-2GB arba didesnė. Rekomenduojama spartesnė atmintinė, kuri tiktų ir po kelerių metų nusprendus atnaujinti kompiuterį.

DDRAM atmintis yra brangesnė už SDRAM, tačiau DDRAM yra naujesnės technologijos produktas ir ji veikia greičiau už SDRAM. Pavyzdžiui “Pentium 4” procesorius su DDRAM atmintine veikia iki 30% sparčiau nei su SDRAM.

RDRAM yra greitesnė už DDRAM visuose testuose, tačiau labai nežymiai, vadinasi paprastam vartotojui nelabai apsimoka mokėti daugiau už RDRAM atmintinę gaunant tokį nežymų greičio padidėjimą. Be to, pagrindinės plokštės, palaikančios RDRAM yra brangesnės už tas, kurios palaiko DDRAM. Na žinoma, kam reikia nepriekaištingos spartos, vienintelis kelias yra RDRAM.

Su AMD procesoriais atmintinę pasirinkti yra paprasčiau, nes jie nepalaiko RDRAM, todėl geriausi rezultatai yra gaunami su DDR333, DDR2 (Am2 lizdas) arba DDR3 (Am3 lizdas)  atmintine. Šie procesoriai neišnaudotų RDRAM atmintinės privalumų, kadangi jiems nereikia tokios plačios duomenų apsikeitimo juostos, kaip “Intel” naujiesiems procesoriams. Jei jūs naudosite silpnesnį nei 2,4GHz “Intel” procesorių, jums pakaks ir DDR333 atmintinės, o jei galingesnį, tai geriausius rezultatus gausite su PC1066 RDRAM atmintine.

Detalių kainos yra http://www.deze.lt  arba http://www.mazakaina.lt svetainėse. 

Dėl pirkimo rašykite sales@matrix.lt

Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt , arba
skambinkite tel. +370-677-78814 (serviso vadovas).

Copyright MATRIX, UAB 2007-2012