flag-english.gif

Kompiuterio rašalinis spausdintuvas - kaip pasirinkti, naudoti

- Kompiuteris -  kaip rinktis gerai ;
- Spausdintuvų kasečių pildymas ;
- Spaudos, kopijavimo sąnaudų ofise mažinimas ;

Canon
- Spausdinant juodai, Canon rašaliniai spausdintuvai rodo geriausią kokybę. Išspausdintas tekstas ar vaizdas nesiskiria nuo lazerinio spausdintuvo kokybės ar net geresnis. Spausdinant draft rėžimu, gautas tekstas labai aiškus, tikslus, kokybę galima lyginti su kitų spausdintuvų normaliu rėžimu. Šie spausdintuvai labai gerai spausdina ir vaizdus, žinoma šiek tiek lėčiau, nei tekstą, tačiau jie rodo geriausius rezultatus. Šiuo met “Canon” rašaliniai spausdintuvai yra vienas geriausių pasirinkimų dėl savo kokybės, kainos ir greičio santykio.

Epson spausdintuvai tarsi pasidaliję į dvi rūšis: vienai jų priklauso tie, kurie yra labai pigūs, tačiau spausdina lėtai, ir tie, kurie palaiko net pačius aukščiausius šiandieninius rašaliniams spausdintuvmas keliamus reikalavimus. Spausdinat vaizdus jie gaunami labai tikroviški ir ryškūs. Spausdinant tekstą, kartai kokybės pritrūksta, tačiau ji vis tiek yra labai gera. Be to, spausdinant juodai, greičiu jie dažnai nusileidžia HP, “Canon” ir “Lexmark” gaminiams. Dar viena pastaba apie pigesnius “Epsnon” spausdintuvus: jie dirba gana triukšmingai, todėl daug spausdinantiems vartotojams tai gali sukelti nepatogumus. “Epson” fotospausdintuvus patartumėme rinktis tiems, kam labai svarbu greitis, ir tiems, kurie spausdina daug nuotarukų, o paprasti tinkami tik namų vartotojams, nereikalaujantiems ypatingos kokybės.

HP spausdintuvai visada pasižymėjo labai gera spausdinimo kokybe, geru rašalu, pakankamai pigiu eksploatavimu, bei draugiškumu vartotojui. Jie dirba pakankamai tyliai, greitai, kokybiškai spausdina ne tik tekstą, tačiau ir nuotraukas. Šios kompanijos spausdintuvų rašalo kasečių kainos yra vienos didžiausių, tačiau nereikia pamiršti, jog jose telpa labai daug rašalo, todėl jas keisti reikės retai, o spausdinimo savikaina tampa labai maža. Bendru atveju apie HP spausdintuvus galima pasakyti taip: labai ryškus tekstas, puikūs spalvoti dokumentai, aukštos kokybės nuotraukos, todėl juos panaudoti galima ir biure, ir namuose, nes visuomet gausite pačią aukščiausią kokybę.

Lexmark - Amerikiečių kompanijos “Lexmark” spausdintuvai pasižymi maža kaina, dideliu spausdinimo greičiu ir gera kokybe. Dar viena šių spausdintuvų ypatybė yra ta, kad paprastą modifikaciją labai lengvai galima pakeisti i foto, įdedant papildomą rašalo kasetę. Šio firmos spausdintuvų kainos tikrai mažos, tačiau jų eksploatavimo kaina šiek tiek didesnė, nei kitų. Bendru atveju galima pasakyti, jog šios firmos gaminius rekomenduojame tiems, kam reikia puikios kokybės juodai spalvotų vaizdų, teksto. Susėtingiems grafiniams vaizdams ir nuotraukoms jie nėra labai tinkami.

Dar yra tokie gamintojai kaip XEROX ir SAMSUNG , kurie daugeliu atveju yra analogai mažų printerių ir daugiafunkcinių aparatų segmente, nes vienas gamina pagal kito užsakymą.

Renkantis rašalinį spausdintuvą rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis parametrus:

Kaina. Maža spausdintuvo kaina tikrai nesako, kad jis yra blogos kokybės. Spausdintuvų rinkoje vyksta labai arši konkurencija, todėl jų kainos dabar prieinamos praktiškai kiekvienam vartotojui. Specialiai skaitmeninei fotografijai skirti gaminiai yra šiek tiek brangesni už biuro darbams pritaikytus, nes juose naudojamos pačios naujausios technologijos, užtikrinančios, kad atspausdinti vaizdai būtų kuo tikroviškesni.

Eksploatavimo kaštai. Jie matuojami vieno spausdinto lapo savikaina. Tai ypač svarbu namų vartotojams. Pigiausiai išlaikyti tuos spausdintuvus, kurie turi atskirą rašalo kasetę kiekvienai spalvai (tai ypač aktualu tuo atveju, kai labiau naudojama viena kuri spalva). Juodos spalvos kasetė visuomet būna atskirai, o spalvotos (3 spalvų) būna vienoje arba atskirose. Mažesnės talpos rašalo kasetės kainuoja pigiau, tačiau jas reikia dažniau keisti, kas gali būti labai nepatogu daug spausdinantiems vartotojams.  Šiuo metu rinkoje jau yra atsiradę nenutrukstamo rašalo tiekimo sistemos, kurios pagal Matrix speciliastų vertinimą geriausiai veikia su Canon ir Epson modeliais (ne visais, reikia tikrinti kiekvieną konkretų modelį). Jos leidžia žymiai atpiginti spaudos kaštus.

Rašalas. Jo kokybė vertinama pagal tankį, per kiek laiko jis neuždžiūna. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad neoriginalių rašalų kokybė yra prastesnė už firminių, dėl to neretai nukenčia spausdinimo kokybė. Be to, naudojant originalų rašalą, atspausdinti dokumentai ir nuotraukos išliks kokybiškos net kelias dešimtis metų.  

Dydis. Tai ypač aktualu ten, kur darbo vietoje labai mažai vietos. Rašaliniai spausdintuvai dabar yra pakankami kompaktiški (tai priklauso nuo jų klasės), bet tie, kurie turi popieriaus tiektuvą iš viršaus, yra ergonomiškesni.

Spausdinimo greitis. Šiandieniniai rašaliniai spausdintuvai gali spausdinti 6-8 ppm juodai ir šiek tiek lėčiau spalviniu rėžimu. Namų vartotojams spausdinimo greitis nėra patis svarbiausia savybė, todėl už tą pačią kainą galima įsigyti lėtesnį spausdintuvą, tačiau geresnės kokybės. Specialiai skaitmeninei fotografijai skirti spausdintuvai lėtesni biuro darbuose, tačiau dažniausiai jų skiriamoji geba yra didesnė.

Skiriamoji geba. Paprastesniuose ji būna mažesnė, populiariausiuose siekia 4800x1200 dpi, o fotospausdintuvuose net ir daugiau. Nuo skiriamosios gebos priklauso spausdinimo kokybė, tai ypač matosi nuotraukose. Reikia nepamiršti, kad labai dažnai spausdinant didžiausia galima skiriamąja geba, darbo greitis krenta. Neretai programinės įrangos pagalba galima padidinti skiriamąją gebą, kas yra patogu spausdinant nuotraukas.

Vartojimo ypatumai. Norint, kad spausdintuvas visą laiką spausdintų aiškius ir tikslius vaizdus bei tekstą, kiekvieną kartą keičiant spausdintuvo galvutes, jas reikia sukalibruoti. Norėdami būti tikri, jog spausdintuvo galvutės sulygiuotos teisingai, nors vieną kartą per mėnesį atspausdinti testinį puslapį. Spausdinimo kokybė taip pat labai priklauso ir nuo rašalo kilmės. Spausdinant pigiu rašalu (spausdintuvo gamintojo nerekomenduotinu), nemažai sutaupoma, tačiau beabejo prarandama kokybė. Nereikia pamiršti, kad ilgą laiką nespausdinant, rašalo galvutės gali uždžiūti, todėl rekomenduojama atspausdinti nors testinį puslpį ilgą laiką nesinaudojant spausdintuvu. Taip atsitikus, reikia pabandyti išvalyti galvutes programinės įrangos pagalba. Šiuo metu daugelyje rašalinių spausdintuvų kasečių yra “protingos”, jų dėka galima matyti rašalo kiekį ir numatyti, kada jis baigsis. Ši ir kitos tikslesnius spausdintuvo parametrus nustatančios funkcijos lengavai prieinamos vartotojui.

Detalių kainos yra http://www.deze.lt  arba http://www.mazakaina.lt svetainėse. 

Dėl pirkimo rašykite sales@matrix.lt .

Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt , arba
skambinkite tel. +370-677-78814 (serviso vadovas).

Copyright MATRIX, UAB 2007-2012