flag-english.gif

Kompiuterio vaizdo plokštė - kaip pasirinkti, naudoti

- Kaip rinktis kompiuterį ;

Paprastiems ofiso / interneto darbams tinka ir integruotis į pagrindinę plokštę Intel/Ati/nVidia video plokštės, todėl sukti galvos nereikia. Darbams su spalvomis , žaidimams, dideliems monitoriams kurie yra kalibruojami, fotografijų apdorojimui jau reikia rimtesnės, geriausia atskirai statomos vaizdo plokštės.  Tokiu atveju dažnai reikia priderinti elektros srovės maitinimo šaltinį, nes pigūs iki 350W PSU maitinimo šaltiniai neturi tiek galingumo kad veiktų galingesnės vaizdo plokštės, ir jos dažnai turi savo atskiras maitinimo jungtis, o ne per pagrindinę plokštę.

nVidia GeForce vaizdo plokštės yra kol kas nepralenkiamas lyderis , tačiau jį vejasi ATi ir Matrox firmos. Beje, nVidia planuoja gaminti ir CPU, taip pat jau gan plačiau naudoja skaičiavimams GPU, vietoje CPU (tam reikia specialaus Cuda kompiliatoriaus). GPU paprastai turi žymiai daugiau branduolių ir jų nepanaudoti būtų nelogiška.

Kompanija “nVidia”, pristačiusi “GeForse4” trimačio vaizdo spartinimo procesorių kartą, tapo rinkos lyderiu. “GeForse4” seriją sudaro dvi grupės, kuriose yra po tris procesorių rūšis (MX ir “Titanium”). MX grupės procesoriai (MX 420, MX440 ir MX 460) pasižymi vidutine sparta ir santykinai nedidele kaina. “Ti4200”, “Ti4400” ir “Ti4600” – kur kas galingesni ir brangesni. Abiejų grupių lustai palaiko išlyginimo efektą ir remiasi patobulintomis “nVidia” technologijomis.
Vis dėlto naujausios “nVidia” technologijos visiškai atsiskleidžia :Titanium” serijoje. Kaip rodo testai, vaizdo plokštės su MX serijos procesoriumi palaiko 4x išlyginimą tik esant mažesnėms nei 1600x1200 raiškoms. :Titanium” su sudėtingiausias vaizdo apdorojimo efektais susitvarko esant beveik visoms raiškoms.
Iš “GeForse4 Titanium4600” daugiau nei penktadaliu (21%) spartesnis už “Ti4200”, tačiau yra du – tris kartus brangesnis. “Ti4600” vaizdo plokščių ekonomiškomis tikrai nepavadinsi, tačiau jokių kompromisų nepripažįstantys tikrieji žaidimų entuziastai, be abejo, rinksis jas.

Dauguma “Titanium” serijos plokščių turi papildomą skaitmeninę DVI jungtį antram monitoriui prijungti, o visos – analoginio signalo išvesties jungtį. Dauguma jų turi ir analoginio signalo įvesties jungtį, tad gali analoginį signalą versti skaitmeniniu.
“Leadtek” ir “Sparkle” “Ti4600” iš kitų išsiskiria tuo, kad rodo tik puikius rezultatus, turi ypatingą konstrukciją bei pilną programinės įrangos komplektą. Ir “Leadtek” ir “Sparkle” spartintuvuose radiatorius dengia beveik visą ploštės plotą ir, svarbiausia, iš abiejų pusių. Orą radiatoriuose varinėja net du aušintuvai – tokiu būdu plokštė apsaugota ne tik nuo atsitinktinio perkaitimo, bet ir sudaromos geros sąlygos procesoriaus ir atminties dažniams didinti.
128 MB DDR atminties turinti “Sparkle” plokštė su “nVidia GeForse4 Ti4600” lustu yra gana pigus galingiausios vaizdo plokštės variantas. “Leadtek“ irgi siūlo panašius spartos rodiklius, tik u- kiek didesnę kainą.

Kompromisai. Vis dėlto mokėti apie tūkstantį litų už nepriekaištingą spartą įstengia ne kiekvienas. Todėl daugelis norinčiųjų turėti galingą vaizdo spartintuvą ieško kiek lėtesnių, bet ir pigesnių “GeForse4 Ti4200” bei “GeForse4 Ti4400”, kurie galingesni už kitų gamintojų siūlomus modelius. Pavyzdžiui, arčiausiai pagal spartą šalia “GeForse4 Ti4200” esantys “ATI Radeon 9000” ir “ATI Radeon 8500” nuo pirmųjų atsilieka 23 procentais. Tačiau nereikia pamiršti, jog kompanijos “ATI Radeon 9700” praktiškai niekuo nenusileidžia tituluotam savo konkurentui. Vaizdo spartintuvai su “ATI Radeon” procesoriais pakankamai galingi, o jų ypatybių sąrašas – gana platus, kad jais galėtų susidomėti žaidimų entuziastai. Jeigu ieškote plačios programinės įrangos, dar geresnių rezultatų ir paprastesnių tvarkyklių, reikia rinktis “nVidia GeForse4”.

Toliau eina naujai atgimusios “Matrox” firmos vaizdo plokštės su “Parhelia 512” procesoriumi. Pagal 0,15 mikronų technologiją pagamintą net 512 bitų procesorių sudaro 80 milijonų tranzistorių, o platus jo ypatybių sąrašas kelia susižavėjimą. Nors daugeliu savybių ši vaizdo plokštė lenkia “GeForse4 Ti4600” ir “ATI Radeon 8500”, tačiau testuose ji nusileidžia, o vaizdo kokybės atžvilgiu, ji visa galva pranašesnė už konkurentes. Ši plokštė yra labai brangi, tačiau ji tinka ne tik pramogai, tačiau ir profesionaliam darbui.

Trimačiam vaizdui spartinti nebūtina itin galingos vaizdo plokštės. Jei jūsų kompiuteris turi silpnesnį procesorių, nelabai daug atminties ir pagal ypatybes gali būti priskirtas prie vidutinės ar net ekonominės klasės, aukščiausios klasės spartintuvas paprasčiausiai negalės jame parodyti visos savo spartos. Žaidimų sparta priklauso ne tik nuo nuo vaizdo plokštės, bet ir nuo kitų kompiuterio dalių. Tad vidutiniam kompiuteriui geriausia pirkti vidutinį 3D spartintuvą, pavyzdžiui, “GeForse4 MX” serijos ar net silpnesnį. Biuro reikmėms visiškai užtenka “GeForse2 MX” serijos aprtintuvų ar net integruotos vaizdo plokštės į pagrindinę.
Kaip ir “Titanium” serijoje, “GeForse MX” turi tris modifikacijas: “GeForse4 MX 420”, “GeForse4 MX 440” ir “GeForse4 MX 460”. Čia galioja didesnio skaičiaus taisyklė: galingiausias iš šios trijulės yra MX 460, o silpniausias MX 420. MX 420 yra pigesnė už MX 440, tačiau šis nedidelis skirtumas neatperka beveik perpus sumažėjusios spartos.

Procesorius. Grafikos procesoriai pamažu perima vis didesnį pagrindinio procesoriaus krūvį. Dabar jie gali efektyviai apdoroti ypač sudėtingus judančius trimačius vaizdus, kurių be papildomos pagalbos neįveiktų net galingiausias procesorius. Integruoti grafikos procesoriai paprastai dirba 166 MHz sparta. Vidutinės klasės procesoriai, pavyzdžiui “ATI Radeon 7500” ar “nVidia GeForse4 MX”, dirba 200 – 250 MHz sparta, o į aukščiausios klasės lustus dedami su 270 – 300 MHz ir galingesni. Jei norite žaisti “DirectX 8” žaidimus, rinkitės plokštes su lustais, skirtais “DirectX 8” aparatinei įrangai spartinti, pavyzdžiui, “nVidia GeForse Titanium” ar “ATI Radeon 8500”. Atmintinė. Integruotos greafikos lustai sumažina atminties, kurią gali naudoti visa sistema, kiekį. Į pigesnius kompiuterius įdiegtos vaizdo posistemės, gerai veikia su įprastomis verslo programomis. Tačiau integruoti grafikos lustai taip pat tobulėja: į “nVidia NForce2 MX” sistemos lustų rinkinį įdiegtas “GeForce2 MX” grafikos lustas ir daugeliu atvejų 32 MB specialiai tam skirtos atminties. Dėl šių patobulinimų “Athlon” kompiuteriai, į kuriuos įdiegtas “NForce” lustų rinkinys, įvairias daugelypės terpės užduotis gali atlikti geriau, negu daugelis kompiuterių su kitais integruotais grafikos lustais.

Kuo sudėtingesnį žaidimą ar vaizdą žiūrėsite, tuo talpesnės vaizdo atmintinės jums reikės. Pigios grafikos plokštės paprastai komplektuojamos su 32MB ar 64 MB DDR SDRAM atmintinėmis, o brangesnių plokščių atmintinės siekia nuo 64MB iki 128 MB. Senesniems žaidimams, pavyzdžiui “Quake III”, žaisti pakanka 32 MB, tačiau naujiems ir sudėtingiems ar didelės raiškos (daugiau nei 1600x1200) žaidimams jos vargu ar pakaks. Norint didesne raiška žaisti tokius žaidimus kaip “Comanche 4” ar “Unreal Tournament 2003”, reikia įsigyti plokštę su mažiausiai 64 MB atmintine. Nors daugeliui šiuolaikinių žaidimų talpesnės atmintinės nereikės, geriau jau šiandien pirkti plokštę su 128MB atmintine ir nekeisti jos tol, kol atsiras talpesnės atmintinės reikalaujančių žaidimų.
Rekomendacijos. Žaidėjai, norintys žaisti naujausius žaidimus didžiausia raiška ir spalvų skačiumi, turėtų rinktis naujausius grafikos lustus turinčias plokštes, skirtas “DirectX 8” API ir turinčias mažiausiai 64 MB DDR SDRAM. Plokštės su “nVidia GeForce4 Ti4600” tam puikiai tiks. Jei žaidimus žaidžiate retai ir nesivaikote naujausių programų, įsigykite nebrangią plokštę su “nVidia GeForce4 MX” lustu šeimos.

Detalių kainos yra http://www.deze.lt  arba http://www.mazakaina.lt svetainėse. 


Dėl pirkimo rašykite sales@matrix.lt .
Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt , arba
skambinkite tel. +370-677-78814 (serviso vadovas).

Copyright MATRIX, UAB 2007-2012